СПОРТСКИ ПРЕГЛЕД | 22/03/2013 | 21:45

Хрватска- Србија 2:0

Фудбалска репрезентација Хрватске поразила је вечерас у Загребу репрезентацију Србије резултатом 2:0, у оквиру квалификација за Свјетско првенство.

Хрватска ја повела у 23. минуту гплом Марија Манџукића, некон грешке Александра Коларова и одбране Србије.

Други гол и коначан резултат поставио је Ивица Олић након још једне лошре реакције српске одбране.

Српски репрезентативци су у другом полувремену кренули конкретније и направили су неколико изгледних прилика, али се резултат до краја није мијењао.

Прво је хрватски голман Плетикоса одбранио шут Коларова почетком другог полувремена, а у наставку акције српски репрезентативци су два пута промашили гол.

Касније је и Ђорђевич промашио стопостотну шансу и тако угасио све наде Србије да могу доћи до гола.

Послије ове утакмице, Хрватска има 13 бодова, док је Србија остала на четири бода, те тако за српске фудбалере Свјетско првенство у Бразилу остаје само сан.

Утакмица је протекла без инцидената.

Сљедећи сусрет тим Србије ће одиграти у уторак, у Новом Саду, против Шкотске, док ће састав Хрватске гостовати у Велсу.