СПОРТСКИ ДОДАТАК | 27/03/2013 | 21:02

АРГЕНТИНИ САМО БОД У БОЛИВИЈИ

Осим у Европи настављене су квалификације за Свјетско првенство и на осталим континентима. У Јужној Америци, Аргентина поново није побиједила Боливију.

Боливија никако не одговара Аргентини, боље рећи услови у којима се играју утакмице. На 3 хиљаде и 637 метара надморске висине поново се нису снашли Гаучоси, некима се и вртјело у глави, па на крају могу бити и задовољни ремијем 1-1. Домаћини су повели преко Мартинса у 25.минути, а коначан резултат поставио је Банега у финишу првог полувремена. Подсјећамо, у прошлим квалификацијама Боливија је декласирала Аргентину 6-1. Аргентина је и даље водећа са четири бода више од Еквадора који је прошле ноћи био увјерљив против Парагваја 4-1. Гости су повели већ у 14.минути голом Кабаљера. Ипак, на одмор се отишло са 1-1 а стријелац је био Каисеидо. У наставку потпуна доминација домаћина који је отпор ривала сломио већ на почетку другог полувремена. Монтеро је у 49.минути донио предност а Бенитез је четири минуте касније повисио на 3-1. Високу побједу потврдио је Монтеро својим другим голом у 75.минути. Венецуела је након тријумфа над Колумбијом 1-0 у игри за одлазак на Мундијал. Побједу вриједну пете позиције донио је Рондон у 13.минути. Чиле је након смјене селектора заиграо много боље. Савладао је Уругвај 2-0 и дошао до жељеног четвртог мјеста. Паредес и Варгас били су стријелци за 2-0 након чега је Уругвај пао на шесто мјесто на табели.