17/04/2014 |  08:48 | Аутор: Б92

Реал освојио Куп краља!

Феноменалним голом Гарета Бејла у 85. минуту, фудбалери Реал Мадрида освојили су овогодишњи Куп краља, побједом над највећим ривалом Барселоном.
Славље побједника Купа краља - Фото: AP
Славље побједника Купа краљаФото: AP
"Краљевски клуб" славио је резултатом 2:1, а голове за побједу постигли Бејл и Ди Марија у 11. минуту, док је једини гол за Каталонце дао Бартра. Ово је била 260. утакмица између два највећа шпанска клуба, 227. званична, а Реал сада води са 91:88 у побједама. Реал је играо без најбољег играча Кристијана Роналда, који паузира због повреде кољена. Реал је освојио укупно 19. трофеј Купа краља, али је Барселона и даље најуспјешнија са 26 побједа. Тренер Мадриђана Карло Анчелоти придружио се Жозеу Мурињу, као једини тренер који је освојио ФА куп, Куп Италије и Куп краља. Са друге стране, Херардо Мартино ће остати упамћен као један од најнеуспјешнијих тренера екипе са Ноу Кампа. Куп краља, финале: Барселона – Реал Мадрид 1:2 Бартра 69' - Ди Марија 11’, Бејл 85'