17/04/2014 |  12:15 | Аутор: Агенције

Куп Турске: Галатасарај први финалиста

Фудбалери Галатасараја први су финалисти Купа Турске, пошто су у другом мечу убједљиво савладали екипу Бурсаспора са 5:2.
Галата се у финале пласирала укупним резултатом 7:4, пошто у првом дуелу није било побједника (2:2). У борби за титулу екипа Роберта Манчинија играће против побједника другог полуфиналног двомеча, између Ескишехира и Анталије. Први меч добио је Анталијаспорт са 1:0. Није се чинило да ће Галатасарај добро проћи у овом мечу, када је Бразилац Фернандао постигао два брза гола средином првог полувремена. Ипак, Снајдер је у другом минуту надокнаде првог полувремена смањио, да би Инан са пенала изједначио у 50. минуту. Тада на сцену ступа Бурак Јилмаз, који за 15 минута постигао два гола и ријешио питање побједника. Фелипе Мело је са бијеле тачке поставио коначних 5:2, али је Јилмаз зарадио други жути картон у финишу и неће га бити у финалу. Један од највећих турских клубова противника ће добити у четвртак увече, када се игра реванш меч између Ескишехира и Анталије.