23/04/2014 |  22:39 | Аутор: ТАНЈУГ

Макаби побиједио Армани и прошао на фајнал-фор Евролиге

Кошаркаши Макабија пласирали су се на завршни турнир Евролиге пошто су вечерас у Тел Авиву савладали екипу Арманија са 86:66 (19:21, 16:22, 19:13, 32:10) и у четвртфиналној серији плеј-офа тријумфовали укупним резултатом 3:1.
Израелски првак дуго је тражио пут до одлучујуће побједе, након што су гости из Италије пружили веома снажан отпор у првом полувремену. Чинило се да би Армани могао до изненађења и евентуалне мајсторице, али је Макаби у посљедњој четвртини заиграо фуриозно и просто "самљео" противника. Домаћина су до убједљивог тријумфа предводили Хикмен и Тајус са по 16 и Смит са 13 поена, док је у тиму Арманија најефикаснији био Ленгфорд са 28. Макаби се на фајнал-фору придружио Барселони, која је у четвртфиналној серији плеј-офа била сигурна против Галатасараја (3:0). У четвртој утакмици серије која се игра до три побједе од 20.45 сати у Пиреју играју Олимпијакос и Реал Мадрид (тренутни резултат 1:2). Раније данас Панатинаикос је код куће побиједио ЦСКА са 73:72 послије продужетка и изједначио резултат на 2:2, па ће путника на фајнал-фор одлучити мајсторица, која је на програму у петак у Москви. Завршни турнир Евролиге игра се од 16. до 18. маја у Милану.