08/09/2014 |  07:36 | Аутор: РТРС

Адвокат дебитовао ремијем

Репрезентација Србије одиграла је неријешено (1:1) против Француске у пријатељском мечу на стадиону Партизана.

"Орлови" су офанзивно ушли у меч, али је Пол Погба, послије неспоразума Немање Гудеља и Алексндра Коларова, донио предност "триколорима" у 13. минуту.

Фудбалери Србије до краја полувремена нису пружили добру партију. У другом полувремену нису се предавали, наставили су са нападима, али без изгледне прилике за изједначење. Ипак, коначан резултат сусрета поставио је Александар Коларов – сјајним ударцем из слободног ударца, послије комбинације са Браниславом Ивановићем, у 80. минуту меча.

Овај сусрет био је деби селектора Србије, Дика Адвоката, а "орлови" су наступили у формацији 4-3-3.

Француска је само формално у И групи квалификација за првенство Европе 2016. године, чији је домаћин, а у којој, поред Србије. играју још Данска, Јерменија, Албанија и Португалија.

Српска репрезентација квалификације за ЕП почиње 11. октобра утакмиcom у гостима против Јерменије, а до краја године играће на домаћем терену 14. октобра против Албаније, као и мјесец дана касније против Данске.