Пораз Партизана у финалу, шоу Паркера

Кошаркаши Партизана поражени су у финалу турнира у Монпељеу.
Партизан - Асвел у финалу Апарт сити куп - Фото: РТРС
Партизан - Асвел у финалу Апарт сити купФото: РТРС

Црно - бијели су у борби за трофеј изгубили од Асвела резултатом 80:64 (22:13, 17:14, 18:14, 23:23). Послије изједначеног старта и резултата 5:5, француски тим је везао 10 поена и отишао на 15:5, да би новом серијом повео 39:18 у 17. минуту и ставио утакмицу под своју контролу.

Партизан је узвратио са 16 везаних поена, без иједног примљеног и у 24. минуту пришао на 34:39. Услиједио је нови налет Асвела за бијег на 45:34. Условно домаћин на овом мечу се потом држао на 15 поена разлике, да би Едо Мурић са три везане тројке половином посљедњег периода довео Партизан на 11 разлике.

Међутим, како је на другој страни Бадер узвраћао истом мјером до преокрета није дошло.

Утакмицу је обиљежила егзибиција у режији Тонија Паркера. Француски плеј се током полувремена утакмице са Партизаном спустио на паркет, стао на центар, држао лопту само у десној руци, окренуо леђа кошу, бацио и погодио!