01/02/2015 |  18:58 | Аутор: РТРС

Француска нови шампион свијета у рукомету

Рукометна репрезентација Фрнацуске нови је шампион свијета.

Французи су у финалу 24. Свјетског првенства савладали селекцију Катара резултатом 25:22.

"Триколори" су тако освојили своје пето злато, и постали земља са највише освојених златних медаља у историји шампионата свијета.

Репрезентација Француске је захваљујући овом успјеху освојила триплу круну, Европско првентво, Олимпијске игре и шампионат свијета.

Катар је у финалу први дошао у вођство, али је Француска преокренула на 2:1 и након седам минута меча стигла до два гола предности (4:2).

Селекција домаћина у 11. минуту меча стиже на гол заостатка (5:4) Међутим, Французи половином првог полувремена стижу до четири гола прености (9:5), да би се на одмор отишло при резултату 14:11 за Француску.

Наставак меча донио је сличну ситуацију на терену, "Триколори" одржавају два гола предности, да би на 24:22, три минута прије краја меча, Нарсиц погодио за коначних 25:22.

Подсјећамо, Пољска је у мечу за треће мјесто након продужетка била боља од Шпаније резултатом 29:28.