29/03/2015 |  22:51 | Аутор: РТРС

Србија поражена у Лисабону (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентације Србије поражена је у Лисабону од Португала резултатом 2:1 у утакмици четвртог кола групе И квалификација за Европско првенство које ће се одржати наредне године у Француској.
Португал - Србија - Фото: Beta/AP
Португал - СрбијаФото: Beta/AP

"Орлови" су на "Лужу" приказали слабу игру и на крају доживјели пораз након којег су далеко од пласмана на шампионат Европе.

Србија сада заузима посљедње мјесто у групи са само једним бодом, док је Португал захваљујући побједи са девет бодова преузео врх табеле.

Португалци су први дошли у вођство голом Кавраља у 10. минуту сусрета, да би на 1:1 сјајним поготком изједначио Матић у 61. минуту. Велика три бода, вриједна прве позиције у групи, својој селекцији донио је Коентрао у 62. минуту утакмице.

У преосталим утакмицама одиграним у истом термину Ирска и Пољска су подијелиле бодове у групи Д (1:1), док је сусрет групе Ф између Мађарсе и Грчке завршен без голова (0:0).

Подсјећамо, у раније одиграним утакмицама Албанија је у групи И била боља од Јерменије, Њемачка је славила у Грузији, док је Сјеверна Ирска на свом терену била боља од Финске.