14/06/2015 |  22:46 | Аутор: РТРС

Шведска за седам минута добила Црну Гору, Словачка без грешке

Фудбалери Црне Горе поражени су у гостима од Шведске резутлатом 3:1 у утакмици шестог кола групе Г квалификација за Европско првенство.
Шведска - Црна Гора (ФОТО:vijesti.me/ Саво Прелевић) -
Шведска - Црна Гора (ФОТО:vijesti.me/ Саво Прелевић)

Швеђани су питање побједника ријешили већ у првом полувремену. Берг је погодио за 1:0, да би Ибахимовић са два гола до краја полувремена повисио резултат на 3:0. Једини гол за Црну Гору постигао је Дејан Дамјановић ударцем са бијеле тачке у 64. минуту.

У раније одиграним дуелима исте групе, Лихтенштајн и Молдавија су одиграли 1:1, док је Аустрија славила у Русији са 1:0.

Аустрија је лидер у групи са 16 бодова, Шведска је друга са 12, Русија има осам, Црна Гора и Лигенштајн по пет, док је Молдавија на посљедњем мјесту са два освојена бода.

Словачка је у групи Ц задржала максималан учинак, савладавши на свом терену Македонију са 2:1. Нова три бода је уписала и другопласирана Шпанија, побједом у гостима код Бјелорусије. Једини гол за "Фурију" постигао је Давид Силва у финишу првог полувремена. Украјина је раније у истој групи била боља од Луксембурга са 3:0.

У групи Е, Швајцарска је побједом 2:1 освојила три бода на гостовању у Литванији.

Подјсећамо, у раније одиграном термину, Енглеска је славила на гостовању код Словеније са 3:2, док је Естонија са 2:0 испратила Сан Марино.