Кошаркаши Игокее побиједили су Металац у Ваљеву резултатом 74:56.
Игокеа - Широки (ФОТО: glassrpske.com) -
Игокеа - Широки (ФОТО: glassrpske.com)

Александровчани су убједљивом игром уписали другу побједу заредом у АБА лиги ове сезоне.

Након Олимпије, узабраници Жељка Лукајића савладали су и тим Металца. Игокеа је у Ваљеву побиједила више него заслужено. Резултатску предност имала је од почетка до краја утакмици, а у појединим тренуцима она је била и преко 20 поена разлике. Посебно добро Игокеа је одиграла прву четвртину у којој је Металац убацио само 5 поена наспрам 17 Игокеиних. Прве поене Металац је убацио тек након 7 и по минута игре и то све говори. Шампион БиХ је на полувремену имао 13 поена вишка 42:29.

У наставку се ништа није промијенило. Домаћин је на све начине покушавао да се врати у меч, али Игокеа је успијевала да одржи двоцифрену предност. На крају утакмице било је 74:56 за екипу из Александровца у којој су сви били на висини задататка.

Појединачно, најефикаснији био је Милош Коматина са 18 поена, а два мање је убацио Вук Радивојевић. У пораженом тиму најефикаснији је био Габрић са 16 кошева.

Игокеа такмичење у АБА лиги наставља 10. октобра, када у Лакташе стиже београдски Партизан.