07/02/2016 |  22:03 | Аутор: Б92

АБА: Мега побиједила Цибону у Загребу

Кошаркаши Мега Лекса побиједили су Цибону у Загребу са 89:82, у утакмици 23. кола регионалне АБА лиге.
Мега Лекс - Црвена Звезда (фото:Mega Leks) -
Мега Лекс - Црвена Звезда (фото:Mega Leks)

Тим Дејана Милојевића остварио је 16. побједу у сезони, па до краја регуларног дијела има још шансу да освоји треће или можда чак и друго мјесто на табели.

Мега је у Загребу славила прилично рутински, пошто је од почетка до краја утакмице контролисала игру и резултат.

У првој дионици домаћи тим је успијевао да задржи прикључак (23:19), али је Мега до полувремена појачала – 51:39. У трећој четвртини Цибона се спустила на минус три – 63:60, али Мега је без већих проблема одбила тај налет домаћина и рутински је привела утакмицу крају у своју корист.

Луваву је био најбољи са 21 поеном и 4 скока, Јарамаз је додао 16 поена, 6 скокова и 4 асистенције, Јанковић је убацио 12, а Загорац и Симеуновић по 11 поена. У екипи Цибоне, Жижић је убацио 23, а Розић 16 поена.