10/01/2017 |  21:29 ⇒ 21:30 | Аутор: РТРС

Кошаркашице Орлова одбраниле титулу у Купу Републике Српске

Кошаркашице Орлова одбраниле су титулу у Купу Републике Српске. У финалној утакмици одиграној у Бањалуци, Орлови су савладали Млади Крајишник 73:61.
Кошарка - Фото: илустрација
КошаркаФото: илустрација

По други пут у клупској историји, кошаркашице "Орлова" су освојиле Куп Републике Српске.

У репризи прошлогодишњег финала, "Орлови" су поново надиграли градског ривала, Млади Крајишник, а када се све сагледа п отпуно заслужено. У првом полувремену виђена је изједначена борба, а Млади Крајишник је на одмор отишао са поеном прености 29:28.

Кошаркашице Орлова су се разиграле у другом полувремену, у трећој четвртини стекле 15 поена предности, а стечену предност рутински сачувале до краја када је резултат гласио 73:61.

Млади Крајишник остаје наш далеко најторфејнији клуб, а само у Купу Републике Српске "малене" имају 19 трофеја.

Пред почетак финалне утакмице повељу за остварене резултате у кошарци добила је Саша Чађо, а награду умјесто репрезентативке Србије преузела је њена сестра.