15/01/2017 |  09:03 ⇒ 09:21 | Аутор: РТРС

Прелијепа руска гимнастичарка завршила каријеру у 19. години

Руска гимнастичарка Јана Кудрјавцева одлучила је да заврши каријеру, иако ће у септембру напунити тек 19 година.
Јана Кудрјавцева (фото: Lengyel Viktória Gréta) -
Јана Кудрјавцева (фото: Lengyel Viktória Gréta)

Кудрјавцева је овај радикални потез повукла због тешке повреде стопала. Она је на Олимпијским играма у Рију освојила сребрну медаљу.

Јана је на Свјетским првенствима освојила 19 златних одличја, док је на шампионатима Европе девет пута била најбоља.

Осим што је била успјешна у партеру, Јана је пленила и љепотом, па је у неколико анкета бирана за најљепшу руску спортисткињу.

Са 15 година освојила је злато на Свјетском првенству у ритмичкој гимнастици и постала најмлађа свјетска првакиња у историји.

Кудрјавцева потиче из познате спортске породице. Отац Алексеј био је златни олимпијац из Барселоне 1992. године, док је мајка Викторија била балерина.