27/03/2017 |  08:02 ⇒ 08:35 | Аутор: РТРС

Пољаци бољи од Црне Горе, побиједили С. Ирска, Шкотска и Словачка

Фудбалска репрезентација Црне Горе забиљежила је пораз од Пољске резултатом 2:1, Словачка је побиједила Малту са 3:1, док је Шкотска голом у 89. минуту савладала Словенију са 1:0 у оквиру петог кола квалификација за Свјетско првенство 2018. у Русији.
Пољаци славе гол Левандовског - Фото: РТС
Пољаци славе гол ЛевандовскогФото: РТС

Црна Гора се "држала" готово читав меч али је у завршници меча попустила под налетима Пољака.

Пољску је у вођство довео Роберт Левандовски одличним голом из слободног ударца.

Домаћин је у 63. минуту дошао до изједначења голом Стефана Мугоше, али је коначан резултат поставио Пишчек у 82. минуту меча.

Црна Гора је након пет одиграних утакмица друга на табели групе Е са седам бодова док је Пољска првопласирана са 13.

Сјеверна Ирска савладала је репрезентацију Норвешке са 2:0.

Домаћин је до предности стигао већ у другом минуту меча када је Вард био стријелац.

Вашингтон је у 33. минуту постигао још један гол за домаћина и поставио коначан резултат.

Сјеверна Ирска је овом побједом избила на друго мјесто на табели групе Ц са десет освојених бодова док је Норвешка пета са три освојена бода.

Шкотска је у посљедњим минутима утакмице дошла до значајне побједе над Словенијом.

Једини стријелац на мечу био је Крис Мартин у 89. минуту утакмице.

Шкотска је четвртопласирана у групи Ф са седам освојених бодова, док је Словенија трећа са бодом више.

Румунија и Данска су одиграле нерешено 0:0.

Румунија је четврта у групи Е са шест бодова, док је Данска трећа са бодом више.

Репрезентација Словачке је савладала у гостима Малту са 3:1.

Госте је Владимир Вајс довео у вођство већ у другом минуту.

Малта је одговорила голом Фаруђе у 14.

Грегуш је дао гол за поновно вођство Словачке у 41. да би коначних 3:1 поставио Немец у 84. минуту.

Словачка је другопласирана у групи Ф са девет освојених бодова, док је Малта шеста и још није успјела да освоји бодове.