26/04/2017 |  11:24 ⇒ 11:24 | Аутор: РТРС

Гаћиновић и Ајнтрахт у финалу Купа Њемачке

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта први су финалисти Купа Њемачке, послије драматичног меча са Борусијом Менхенгладбах.
Мијат Гаћиновић - Фото: Novosti.rs
Мијат ГаћиновићФото: Novosti.rs

Ајнтрахт је као гост савладао Борусију са 7:6 у пенал серији, пошто је послије 90 минута, а затим и у продужецима било неријешено 1:1.

Ајнтрахт је повео већ у 15. минуту меча голом Тавате, а изједначио је Хофман у посљедњим тренуцима првог полувремена.

Тај резултат остао је на снази све до краја продужетака, па је одлука пала у пенал серији.

Српски репрезентативац Мијат Гаћиновић одиграо је свих 120 минута за госте и био прецизан у пенал серији. Првих шест извођача на обје стране је тресло мрежу, а у седмој су играчи обе екипе промашивали.

Ђибрил Соу је потом промашио за Менхенгладбах, да би Хргота био прецизан и донио велику радост свом тиму.

У другом полуфиналу, вечерас се састају минхенски Бајерн и Борусија Дортмунд.