18/05/2017 |  21:07 ⇒ 21:43 | Аутор: РТРС

Побједа Партизана у посљедњем секунду над Звездом

Кошаркашима Партизана припала је побједа над Црвеном Звездом у дербију деветог кола Суперлиге Србије у хали Александар Николић, резултатом 78:77.

Кошом Новице Величковића у посљедњем секунду утакмице, Партизан је дошао до велике побједе над градским ривалом у  256. вјечитом дербију у историји, а 141. у државном првенству.

Партизан је успјешнији са 140 тријумфа, наспрам 111 славља Звезде, уз пет неријешених.

Првих десет минута кошарке обиљежио је и мањи инцидент јер су "Гробари" гађали "Делије" јајима, али није било већих проблема.

Црно-бијеле су до побједе предводили Величковић и Вилијам Хечер са по 16 поена, док су Михаило Андрић и Стефан Бирчевић дали по 12.

Најефикаснији у екипи Звезде био Марко Симоновић са 20 поена, 13 је постигао Марко Гудурић, а 10 је дао Нејтан Волтерс.

Звезда и Партизан налазе се на деоби првог мјеста са по осам побједа и једним поразом.

Звезда је констатно током цијелог меча била у предности.

Максимална разлика била је 13 поена у првом полувремену, да би у другом она износила 12 - 62:50.

У другој утакмици Супер лиге Србије, Динамик је у Суботици побиједио Спартак са 83:73.

Екипу Мирослава Николића до побједе предводио Кимани Френд са 20 поена, док се у екипи Спартака истакао Иван Јеленић са 15.

Динамик је четврти на табели Супер лиге, а четири тријумфа и пет пораза, док је Спартак на деоби посљедњег, осмог мјеста са само једном побједом из девет утакмица.