23/06/2017 |  22:47 | Аутор: РТРС

Шпанија послале "Орлиће" кући без побједе

Млади фудбалери Србије завршили су наступ на У21 Европском првенству минималним поразом од Шпаније у Бидгошћу.
Репрезентација Србије У21 (Фото: UEFAUnder21 ) -
Репрезентација Србије У21 (Фото: UEFAUnder21 )

Тим Ненада Лалатовића је био бољи у првих пола сата сусрета, пропустио три одличне шансе за вођство преко Вељковића, Ђурђевића и Живковића, а онда упропастио све за свега два минута.

Шпанци промашаје кажњавају послије сјајне комбинације Алвара Одриасоле и Дениса Суареса у 39. минуту, а тачку на меч два минута касније ставља други жути картон Уроша Ђурђевића.

Србија је тако У21 ЕП у Пољској завршила са само једним бодом у Групи Б, ремијем са Македонијом 2:2 у другом колу, док је на старту шампионата Поражена 2:0 од Португала.

Португалци су у трећем колу савладали Македонију 4:2, али тај им резултат не гарантује полуфинале, јер уколико Италија или Чешка у суботу остваре побједу са најмање три гола разлике придружиће се Шпанији, Енглеској и Њемачкој у борби за титулу.