25/06/2017 |  16:20 | Аутор: РТРС

"Делфини" одбранили трофеј у Свјетској лиги

Ватерполисти Србије савладали су, послије великог преокрета, Италију резултатом 10:9, у финалу завршног турнира Свјетске лиге у руској Рузи.
Ватерполисти Србије (Фото: Vaterpolo savez Srbije/Miki Antić/Promo) -
Ватерполисти Србије (Фото: Vaterpolo savez Srbije/Miki Antić/Promo)

Српски ватерполисти су лоше ушли у меч, пошто су губили са 4:0 све до самог краја прве дионице. Онда је Митровић смањио на 1:4 пред паузу.

У другом дијелу, далеко боља игра Србије. Одлична одбрана, па и са играчем мање, а у нападу су брзо стигли до два гола - прво је Пијетловић погодио за 4:2, а потом и Прлаиновић са петерца за 4:3.

У трећој четвртини феноменална игра "делфина". Са два гола, Гаврил Суботић је Србији донио преокрет и прво вођство на мечу.

Италијани су се поштено намучили против чврсте одбране "делфина", али су постигли два гола у трећој четвртини. Али је и Стефан Митровић постигао два гола, а потом је и Филиповић маестрално погодио мрежу, па је Србија пред посљедњу четвртину имала предност 8:6.

У последњој дионици, Италијани су заиграли много боље, постигли три гола за редом, па су на моменат повели са 9:8.

Међутим, "делфини" су експресно одговорили и са два брза гола Душка Пијетловића повели са 10:9 и сачували тај резултат до краја меча.

Репрезентација Хрватске је освојила треће мјесто на турниру, пошто је савладала репрезентацију САД 10:4.