23/10/2017 |  08:26 ⇒ 08:26 | Аутор: РТРС

Хамилтон побиједио у САД, на девет бодова од титуле!

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон побиједио је у трци Формуле 1 за Велику награду САД у Остину, у Тексасу, и примакао се освајању четврте шампионске титуле.
Луис Хамилтон - Фото: AP
Луис ХамилтонФото: AP

Хамилтон је остварио 62. побједу у каријери, девету у сезони, а пету на стази у Остину. Он је трку завршио за сат, 33 минут, 50,993 секунде.

Он је стекао 66 бодова предности над Себастијаном Фетелом из Ферарија и за освајање шампионске титуле потребно му је да заузме бар пето место у наредној трци у Мексику, без обзира на Фетелов резултат.

Друго је обишао Раиконена у посљедњем кругу и преузео треће мјесто, али је због тога што је са сва четири точка изашао са стазе, кажњен додавањем пет секунди на резултат и пао је на четврто мјесто у генералном пласману.

Пети је био Валтери Ботас из Мерцедеса, а шесто место заузео је возач Форс Индије Естебан Окон. Бодове су освојили још Карлос Саинц из Реноа, Серхио Перес из Форс Индије, возач Вилијамса Фелипе Маса и Данил Квјат из екипе Торо Росо.

Наредна трка у шампионату Формуле 1 вози се у недјељу, 29. октобра, за Велику награду Мексика.