19/11/2017 |  20:19 ⇒ 20/11/2017 | 13:04 | Аутор: РТРС

Борац изгубио од Жељезничара (ВИДЕО)

На данашњем фудбалском дербију у оквиру 15. кола Премијер лиге БиХ у Бањалуци Жељезничар је савладао домаћина екипу Борца са 1-0 голом Асима Зеца у 71. минуту.
Борац - Жељезничар - Фото: Screenshot/YouTube
Борац - ЖељезничарФото: Screenshot/YouTube

Борац је имао једну од бољих прилика када је Горан Галешић шутирао са 20 метара,али је лопта отишла поред гола. Првих 45 минута су одиграли без голова, а није било већих прилика ни грубе игре јер су обе екипе играле опрезан фудбал.

Војо Убипарип из Жељезничара је добио жути картон у 32. минути. Навијачи Борца "Лешинари " су одличном кореографијом обиљежили 30 година постојања. За вријеме утакмице у 56. минути је био и ватромет, а запаљено је и доста пиротехничких средстава.

Екипа Адмира Аџема је стигла до веома важна три бода уочи наредног кола у којем на Грбавици у градском дербију дочекују Сараево.

С десетом побједом у сезони Жељезничар се пробио на друго мјесто Премијер лиге с два бода заостатка у односу на лидера Широки Бријег.

С друге стране, Борац је уписао и седми пораз те се задржао на седмој позицији.

Бањалучане очекују два узастопна гостовања против Витеза и Сарајева, те завршна утакмица са Широким у Бањалуци.