07/12/2017 |  21:26 | Аутор: РТРС

Партизан поражен у Кијеву

Фудбалери Партизана поражени су 4:1 (3:1) од Динама на гостовању у Кијеву, у посљедњем мечу групне фазе Лиге Европе.

Оро 55, Асале 90+6 – Гавазај 51

Иако то резултат не показује, црно-бијели су одиграли солидно у Украјини, контролисали ток меча током већег дијела сусрета, али су "јефтино" примили голове у првом полувремену.

Динамо је из четири ударца постигао три поготка у првих 45 минута, два послије очајне реакције штопера српског шампиона који су буквално заборављали нападаче Динама.

Партизан је овим поразом освојио друго мјесто у Групи Б па ће добити условно "тежег" ривала у шеснаестини финала такмичења. За познати потенцијални ривали су ЦСКА, Атлетико, Лајпциг и Спортинг од екипа које су дошле из Лиге шампиона, те Виљареал, Брага, Милан, Аталанта, Локомотива, Арсенал, Салцбург и Лацио из Лиге Европе.

Жреб парова шеснаестине финала Лиге Европе је у понедјељак у сједишту УЕФА у Ниону (Швајцарске). Утакмице су на програму 15. и 22. фебруара идуће године.

Партизан у првој утакмици неће моћи да рачуна на задњег везног Евертона Луиза и лијевог бека Немању Милетића, јер су зарадили суспензије због жутих картона у Кијеву.