16/12/2017 |  20:42 | Аутор: РТРС

Реал Мадрид клупски првак свијета!

Фудбалери Реал Мадрида постали су прваци свијета у фудбалу пошто су побиједили бразилски Гремио у финалу са 1:0.

Једини гол за Мадриђане је постигао Кристијано Роналдо у 53. минуту када је "жабицом" из слободног ударца савладао Марсела Гроеа.

Једну од првих изгледнијих прилика је за тим из Мадрида у 25. минуту пропустио Лука Модрић лошим ударцем поред десне стативе. Већ неколико минута касније је узвратио Едилсон из слободног ударца.

Реал је имао иницијативу и био је бољи противник током читавог меча. "Краљевићи" су чак 20 пута шутирали ка голу Гремија, имали су лопту, седам лопти је ишло у оквир гола али једина која је завршила у мрежи је дошла послије фаула Жалсона Маркеса Секеире.

Роналдо је намјестио лопту, тукао ниско уз лијеву стативу и голман је био немоћан.

Нешто касније је покушао и Бензема, гађао је под пречку али је Грое одбранио. Прилику да заигра је добио и Гарет Бејл, који је у 83. минуту везао неколико добрих дриблинга али је голман Гремија још једном добро реаговао.

Резултат се до краја није промијенио, а Реал је послије Ал Џазире успио да савлада и Гремио и у Уједињеним Арапским Емиратима се окити и титулом првака свијета у фудбалу.