29/12/2017 |  20:38 ⇒ 21:05 | Аутор: РТРС

ЕЛ: Барселона славила у Русији, Ефес преокретом до побједе над Бамбергом

Кошаркаши Барселоне савладали су на гостовању екипу Химкија са 79:65, док је Ефес на свом паркету био бољи од Бамберга са 69:58 у оквиру 15. кола Евролиге.
Девет поена за Џенкинса недовољни за побједу Химкија (Фото: euroleague.net) -
Девет поена за Џенкинса недовољни за побједу Химкија (Фото: euroleague.net)

Госте су до побједе предводили Томић, Клавер и Серафан са 12 постигнутих поена, док су по девет постигли Наваро и Ханга.

У редовима Химкија најефикаснији били су Швед са 22, Ханикат са 18 и Џил са 13 поена.

У наредном колу Бареселона 4. јануара дочекује ЦСКА, док Химки дан касније гостује у Бамбергу.

Барселона је уписала пету побједу и тренутно је 13. на табели.

Химки је забиљежио други везани, а седми укупни пораз након 15 одиграних мечева и налази се на осмој позицији на табели.

Ефес је након преокрета савладао екипу Бамберга са 69:58.

Тим из Истанбула је био у константном заостатку након три четвртине, али су изабраници Ергина Атамана одиграли сјајну посљедњу дионицу коју су добили са резултатом 25:10 и успјели да забиљеже битан тријумф за прекид лоше серије.

Најефикаснији у редовима Ефеса били су Браун са 21 и Мекалум са 19 поена, 11 поена постигао је Симон, Данстон је имао поен мање уз 13 скокова и четири блокаде. Владимир Штимац је на паркету провео нешто мање од седам минута за које је постигао два поена и имао три ухваћене лопте.

Најефикаснији у екипи Бросеа били су Хикман са десет и Мусли са девет поена. По осам су додали Рајт и Ло.

Након 15 одиграних мечева Ефес је уписао четврту побједу, а Бросе забиљежио девети пораз.

Тим из Истанбула је посљедњи на табели, док је њемачки тим на 11. мјесту.