21/01/2018 |  21:48 | Аутор: РТРС

Милинковић-Савић са два гола донио побједу Лацију

Фудбалери Лација савладали су Кјево са 5:1 (2:1). Стријелац два прелијепа гола био је Сергеј Милинковић-Савић којима је трасирао пут ка побједи. Сампдорија боља од Фиорентине – 3:1. Побједе забиљежили Болоња и Кротоне.
Сергеј Милинковић-Савић - Фото: Getty Images
Сергеј Милинковић-СавићФото: Getty Images

Милинковић-Савић је одиграо још један маестралан меч у дресу Лација, 100. у дресу клуба из Рима, постигао је два прелијепа поготка након изједначења Кјева и преломио меч на Олимпику.

Лацијали су повели у 23. минуту голом Алберта. Кјево је изједначио само два минута касније преко Пућарелија. Потом је на сцену ступио Сергеј Милинковић-Савић.

Свој први гол Сергеј је постигао у 32. минуту сусрета. Сјајан шут са ивице шеснаестерца завршио је у доњем десном углу голмана Сорентина.

Меч је преломљен у 68. минуту. Сергеј је сјаjно утрчао у казнени простор и искористио додавање Лукаса Леиве и сјајним волејом поново матирао голмана Кјева.

До краја меча у стрелце су се уписали и Бастос у 84. минуту, како и Нани у 86.

Сампдорија је побиједила Фиорентину са 3:1. Све голове за побједника постигао је Каваљарела, који је био прецизан у 30, 60. и 68. минуту. Једини гол за Фиорентину постигао је Санчез у 80. минуту.

Болоња је савладала Беневенто са 3:0 и тако прекинула серију од двије узастопне победе фењераша Серије А. Стријелци за Болоњу били су Дестро у 35. минуту, Де Мајо у 73. и Џемаили у 88.

За Беневенто је дебитовао репрезентативац Србије Филип Ђуричић, који је замеијњен у 66. минуту сусрета.

Фудбалери Каљарија понадали су се да ће освојити бодове против Милана, пошто су повели голом Бареле у осмом минуту, али су их "росонери" врло брзо освијестили.

До полувремена, Милан је преокренуо резултат, головима Кесија, у 36, односно 42. минуту. Меч се завршио тим резултатом, иако нису сви играчи завршили утакмицу, пошто је Миланов Рикардо Родригез искључен у 80. минуту, а осам минута касније и Каљаријев Барела.