09/02/2018 |  21:02 | Аутор: РТРС

ЕЛ: Звездина стотка против Милана у Београду!

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су Армани из Милана са 100:89 у 22. колу Евролиге.

Изабраници Душана Алимпијевића стигли су до девете побједе у Евролиги, док је клуб из Италије претрпио 15. пораз.

Најефикаснији у побједничком саставу били су Лесор (10ск) и Јанковић са 15 поена, док је Рочести остварио учинак од 14 поена и девет асистенција.

Код гостију истакао се Кузминскас са 17 поена, док је 15 постигао Владимир Мицов.

Као што је очекивано на почетку меча гледали смо брзу кошарку, а у истом ритму се играло и у наставку дуела.

Током прве дионице екипе су се смјењивале у вођству, а послије десет минута игре Звезда је водила са 23:20.

У другој четвртини актуелни шампион Србије и региона успио је да се одлијепи на преко десет поена, али су Гаудлок, Тиодор и Мицов вратили Армани на пристојан заостатак.

За Звезду одлично полувријеме су одиграли Рочести и Дангубић, док је добру подршку дао и Матијас Лесор са чак пет офанзиних скокова у овом дијелу меча.

Послије 20 минута игре црвено-бијели имали су +5, 50:45.

Током трећег квартала игре гледали смо пресликану игру као у прве двије четвртине. Звезда је контролисала ритам меча, а Армани је стално био на заостатку од 5-12 поена.

Звезда је отпор Милана сломила у посљедњих пет минута утакмице и на крају заслужено дошла до девете побједе у Евролиги.