20/02/2018 |  08:30 ⇒ 16:54 | Аутор: РТРС

ФА: Трећелигаш Виган избацио М.Сити!

Екипа Манчестер Ситија елиминисана је из осмине финала ФА Купа, пошто је са 1:0 поражена од Вигана.
Трећелигаш Виган избацио Манчестер Сити - Фото: Getty Images
Трећелигаш Виган избацио Манчестер СитиФото: Getty Images

Моћни "грађани" који газе све редом у Премијер лиги нису успјели да побиједе трећу екипу Лиге 1 (трећег ранга такмичења).

Пресудан тренутак меча била је надокнада времена првог полувремена када је Фабијан Делф добио директан црвени картон. Лијеви бек Ситија оштро је стартовао, а Тејлор му је показао најстрожу казну.

Имали су гости иницијативу у првих 45 минута, али је голмана Вигана Волтон увијек био на мјесту. Агуеро је имао сјајну прилику у 45+1 минуту, али је Волтон одлично реаговао.

У другом полувремену "грађани" су била боља екипа, али са играчем мање нису били толико доминантни и прилике су стварали све теже.

Прави шок за Сити виђен је у 77. минуту. Елдер је послао пас ка Григу, који је одличним шутем са 16 метара савладао Едерсона. У том тренутку домаћа публика је одушевљено реаговала на трибинама "DW" стадиона.

Манчестер Сити је кренуо са још јачим нападима, али гола до краја меча није било.

Виган је овако направио највеће изненађење у овогодишњем издању ФА Купа.

Извор: Агенције