19/03/2018 |  09:18 ⇒ 09:23 | Аутор: Б92

Бјелица одличан, Тео и Боби би могли да остану без плеј-офа (ВИДЕО)

Немања Бјелица одиграо је још једну одличну утакмицу, док су Милош Теодосић и Бобан Марјановић имали епизодне улоге у ноћашњим мечевима НБА лиге.

Бјелица је у поразу Минесоте од Хјустон Рокитса (129:120) на терену провео 35 минута и за то време постигао 15 поена (6-10 из игре, 2-4 за три), уз 6 скокова и 3 асистенције.

Међутим, Тимбервулвси нису имали рјешења за изузетно расположене "Ракете" које очигледно желе да са трона скину Голден Стејт – Хјустон је већ послије прве четвртине имао +15, на полувремену је та разлика износила више од 20 поена, па Минесота није имала начин да се врати.

Најбољи код "Вукова" био је Карл-Ентони Таунс са 20 поена и 18 ухваћених лопти, док је најефикаснији био Џеф Тиг са 23.

С друге стране, доминирао је Џејмс Харден који је забиљежио 34 поена (9-18 из игре, 2-9 за три, 14-14 пенали), 12 асистенција и 4 скока, а одлично га је пратио Крис Пол који је био близу трипл-дабла са 18 поена, 8 скокова и 9 асистенција.

Овим тријумфом Тексашани су се учврстили на првој позицији на Западу са 56 побједа и 14 пораза, док је Минесота осма са скором 40-31.

У другој утакмици ноћашњег програма Портланд је наставио неверјоватан низ и остварио 13. узастопну побједу, овога пута над Лос Анђелес Клиперсима – 122:109.

Двојица српских играча добила су шансу код Клиперса, али нису блистали – Милош Теодосић је на паркету провео скоро 23 минута, имао 6 поена и 3 асистенције, док је Бобан Марјановић за 12 минута уписао 4 поена, 5 скокова и 1 асистенцију.

Сјајну партију у редовима гостију пружио је Јусуф Нуркић који је меч завршио са дабл-дабл учинком (17п, 12ск, 4 рампе), најефикаснијие био је Демијан Лилард са 23 поена, два више од Си-Џеј Меколума и Мориса Харклса.

Код Клиперса се истакао Лу Вилијамс са 30 поена, док је Херел додао шест мање.

Екипа Терија Стотса трећа је на табели Западне конференције са 44 победе и 26 пораза, док су Клиперси десети са скором 37-32 и следи им велика борба за плеј-оф. Главни конкуренти биће им Денвер Нагетси који имају тријумф више, као и споменута Минесота.