12/04/2018 |  22:58 ⇒ 23:07 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Лацио испустио полуфинале

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе Салцбург је побиједио Лацио са 4:1.
ЛЕ: Салзбург - Лацио (Фото:twitter.com) -
ЛЕ: Салзбург - Лацио (Фото:twitter.com)

Италијански тим имао је предност од 4:2 из прве утакмице. Аустријски тим је у реваншу четвртфинала савладао италијанску екипу са 4:1, те био бољи у два меча укупним резултатом 6:5. Слацбург је приредио прави спектакл и са 4:1 декласирао Лацио у реванш мечу. Италијани су имали резултат који их је водио даље (први меч 4:2), али су Аустријанци учинили немогуће у завршници. За четири минута постигли три гола и укупним резултатом 6:5 пролазе даље.

Фудбалери Арсенала, Атлетико Мадрида, Салцбурга и Марсеја пласирали су се у полуфинале Лиге Европе.

"Тобџије" су ремизирале у Москви 2:2 и укупним резултатом 6:3 пролазе даље.

Чинило се да ће Арсенал лако проћи у Москви, али је ЦСКА намучио екипу Арсена Венгера.

"Армејци" су повели у 39. минуту преко Чалова, да би у наставку меча Набабкин повећао предност послије лоше одбијене лопте Петра Чеха. Голман Арсенала спустио је лопту послије снажног ударца из даљине право на ногу стријелца.

Могли су гости брзо да смање вођство, али је Елненијев гол поништен због офсајда.

Ипак, у 76. минуту Дани Велбек прецизним ударцем матира Акинфејева за 2:1, а Рамзи у судијској надокнади поставља за коначних 2:2.

Марсеј је послије преокрета славио против Лајпцига са 5:2, док гол Спортинга против Мадриђана није била довољан за пролаз Португалаца.

Парови полуфинала Лиге Европе биће одређени у петак у Нинону, од 13 часова, док ће сат времена раније бити извучени парови полуфинала Лиге шампиона.