15/06/2018 |  16:14 ⇒ 16:29 | Аутор: РТС

Уругвај срушио Египат у 90. минуту

Фудбалери Уругваја савладали су селекцију Египта са 1:0 у оквиру другог меча Групе А Свјетског првенства у Русији.
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018. -
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018.

Једну мање занимљиву утакмицу, са релативно малим бројем прилика окарактерисао је и "извукао" гол у 90. минуту за побједу Уругваја.

Тим из Јужне Америке је ипак био бољи противник готово цијели меч, био конкретнији са лоптом, пријетио и на крају материјализовао све то у најбољем тренутку.

Обје екипе готово читаво прво полувријеме провеле су студирајући противника, играјући опрезније, стрпљивије и чекајући грешку ривала.

Друго полувријеме било је знатно садржајније од првог, што је наговијестила шанса Суареза већ у првом нападу другог дијела утакмице.

Уругвај је преузео потпуну иницијативу, али у неколико наврата нису успјели да савладају расположеног голмана Египта Елшенавија.

Ипак, редали су се налети Уругваја и у 90. минуту након прекида и центаршута у шеснаестерац Египта, Хименез је надскочио чувара и послао лопту у мрежу.

У првом сусрету у Групи А Русија је на отварању савладала С. Арабију са 5:0.