09/08/2018 |  22:08 | Аутор: РТС

Квалификације за ЛЕ: Партизан добио "прво полувријеме" у Данској

Фудбалери Партизана савладали су у гостима Нордсјеланд резултатом 2:1 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе. Реванш меч игра се за седам дана у Београду.
Фудбалери Партизана - Фото: РТС
Фудбалери ПартизанаФото: РТС

Црно-бијели се у Београд враћају са читавим плијеном. Из Данске доносе велику побједу пред реванш.

Партизан је повео послије десет минута у Данској, а стријелац је био Рикардо Гомеш. Пантић је извео корнер, а нападач Партизана био је највиши у скоку и савладао противничког голмана.

До полувремена није било превише узбуђења, није било лијепог фудбала, али је резултат био на страни српског тима.

У наставку, Партизан је на вријеме стигао до другог гола - у 64. минуту. Предивна лопта Марка Јанковића, "избацио" је дебитанта Горана Закарића пред гол, а новајлија у црно-бијелом дресу је обишао голмана и смјестио лопту у мрежу.

Домаћи су потом свим силама кренули у напад, што им се исплатило у 71. минуту. Лопта је дошла до резервисте Расмусена, који је био сам испред Владимира Стојковића и смањио на 2:1.

Нордсјеланд је нападао до краја меча, али је Партизан успио да сачува мрежу и побједу коју носи у Србију.

Реванш меч игра се за седам дана у Београду.