14/09/2018 |  20:33 | Аутор: Б92

Аустралија шокирала Хрватску и избацила је са СК!

Ватерполисти Аустралије изненадили су Хрватску и побиједили је са 9:8 (1:1, 4:4, 2:2, 2:1) у четвртфиналу Свјетског купа.
Ватерполо - Фото: ТАНЈУГ
ВатерполоФото: ТАНЈУГ

Хрватска је без пораза ушла у четвртфинални дуел и очекивала се лагана побједа шампиона свијета, али су неуморни Аустралијанци успјели да направе највеће изненађење турнира.

Хрвати су стегнуто ушли у меч и нису оправдали улогу фаворита ни када су водили.

Водиле су "Баракуде" углавном са једним голом разлике, имали су и предност од 7:5, да би "Кенгури" успјели да изједначе на крају треће дионице, а онда и поведу у четвртој. Хрватска је играла јако лоше, у мислима су је био страх од пораза, а веома неквалитетан ватерполо виђен је у четвртој четвртини.

Хрватска је послије око десет минута без гола, успјела да изједначи, али је онда Џо Кејс на мање од минут до краја донио ново вођство својој екипи и коначну побједу.