20/09/2018 |  10:48 ⇒ 10:52 | Аутор: Б92

Недвед покушао да се обрачуна са Феликсом Брихом

Потпредсједник Јувентуса Павел Недвед наводно је покушао да се обрачуна са судијом Феликсом Брихом.

Недвед је покушао да нападне арбитра који је искључио фудбалера италијанске екипе Кристијана Роналда у утакмици против Валенсије у Лиги шампиона.

Јувентус је у Валенсији побиједио са 2:0, а Роналдо је дебитовао у Лиги шампиона за црно-бијеле.

Он је добио директан црвени картон након што је у 29. минуту послије гурања и дуела са дефанзивцем Валенсије Муриљом, покушао да га повуче за косу. Главни судија то није видио, али је искључио Роналда послије консултације са помоћником.

То је први црвени картон за Роналда у 154 утакмице колико је одиграо у Лиги шампиона. Португалац је био у невјерици и плакао је док је излазио са терена, а код тунела га је дочекао Недвед који је покушавао да га утјеши.

Италијански медији пренијели су да је Недвед био бијесан на судију и да је заједно са двојицом директора клуба покушао да се сукоби са Брихом у полувремену.

Наводи се да су судије по завршетку првог полувремена одмах отишле у свлачионицу и да нису одговориле на протесте представника Јувентуса.

Тренер Јувентуса Масимилијано Алегри оцијенио је да би ВАР био од помоћи у синоћњој утакмици.

Роналдо би због црвеног картона могао да пропусти три утакмице у Лиги шампиона.