08/11/2018 |  20:41 ⇒ 20:47 | Аутор: РТРС

Лига Европе: Јовић и Гаћиновић решетају!

Нападачи Ајнтрахта из Франкфурта, Лука Јовић и Мијат Гаћиновић постигли су по гол у побједи свог тима на гостовању код Аполона из Лимасола (2:3) у оквиру 4. кола Лиге Европе.
Мијат Гаћиновић и Лука Јовић - Фото: Getty Images
Мијат Гаћиновић и Лука ЈовићФото: Getty Images

Српски репрезентативци који су рођени у Републици Српској, Бијељини, односно Требињу "вукли" су њемачког представника до побједе на Кипру.

Прво је погодио Јовић на асистенцију Мијата, да би почетком другог полувремена Гаћиновић фантастичним центаршутом оставио лакши дио посла Халеру, који лако са ивице петерца матира голмана домаће екипе за 2:0.

Само три минута касније, грешка одбране Аполона, један дефанзивац је поклонио лопту Мијату Гаћиновићу, репрезентативац Србије се намјестио на ударац на ивици казненог простора ривала и послао прави пројектил у ближи угао гола Аполона. До краја меча тим са Кипра успио је само ублажити тријумф гостију са два поготка Залаје.

Ајнтрахт је овим тријумфом и математички осигурао пролаз даље, јер има максималан учинак од четири побједе и 12 бодова на свом конту.