01/12/2018 |  11:30 | Аутор: РТС

Денверу трилер завршница, Јокић добар

У последњој синоћној утакмицу у НБА лиги Денвер је надиграо Портланд са 113:112 у врло драматичној завршници. Никола Јокић је поново био близу двоструког двоцифреног учинка, а најефикаснији у тиму побједника је био Гари Харис.
Никола Јокић  (Фото:NBA) -
Никола Јокић (Фото:NBA)

Денвер је на гостовању врло силовито ушао у меч и већ на старту дошао до двоцифрене предности послије прве четвртине.

Предност су ојачали и у другој четвртини, али су домаћини у другом полувремену успели да преокрену ритам и анулирају ту предност.

Ушло се у крајње неизвјесну завршницу која је ипак припала Денверу са 113:112.

Српски интернационалац Никола Јокић је био близу двоструког двоцифреног учинка са постигнутих 15 поена, уз шест скокова и осам асистенција.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Гари Харис који је убацио 27 поена.

У пораженом тиму Јусуф Нуркић је постигао 17 поена и ухватио 11 лопи.

Уз неколико врло драматичних утакмица, попут побједе Мемфиса над Бруклином са 131:125 послије два продужетка, протеклу ноћ у НБА лиги је обиљежио и рекорд Хјустона.

На гостовању Хјустон је декласирао Сан Антонио са чак 136:105 постигавши невјероватне 22 тројке.