15/12/2018 |  21:31 | Аутор: Б92

Звезда савладала Мегу на гостовању

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Мега Бемакс 78:68 на гостовању у Сремској Митровици у 11. колу АБА лиге.
АБА лига: Мега Бемакс - Црвена звезда (Фото: Ивица Веселинов/Мега Бемакс) -
АБА лига: Мега Бемакс - Црвена звезда (Фото: Ивица Веселинов/Мега Бемакс)

Мега – Звезда 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14)

Црвено-бели су захваљујући сјајном трећем периоду који су добили 22:10 лако изашли на крај са домаћином и задржали перфектан учинак на полусезони регионалног такмичења.

Након изједначеног првог периода, Звезда одбраном потпуно зауставља напад Меге и прави серију 13:0 којом стиже до +19 у другом кварталу (36:17).

Мега серијом 7:0 одговара на старту другог полувремена, али Звезда послије тајм-аута реагује новом серијом за повратак на +19 (51:32).

Црвено-бели улазе у велику кризу почетком посљедњег квартала, четири минута нису поентирали, па се Мега приближава на -12 (71:59), а онда користи серију промашаја Звезде и стиже на само -6 (71:65, па 74:68).

Међутим, тројком Перпероглуа, а потом са два полагањ Берона, Звезда ставља тачку на меч.

Звезду су до 11. побједе предводили странци, најефикаснији је био Стратос Перпероглу са 17 поена, 14 је постигао Били Берон, а 13 Џо Регланд.

У екипи Меге истакли су се Гога Битадзе са 23 поена и шест скокова, Бранислав Ратковица са 11 поена и пет асистенција, те Мишковић са десет поена.