09/02/2019 |  08:45 ⇒ 08:56 | Аутор: РТС

Денвер наставио серију пораза, Јокић одличан (ВИДЕО)

Денвер је на гостовању Филаделфији претрпио и трећи узастопни пораз са 117:110, а није им помогла ни одлична игра Николе Јокића који је остварио нови троструки двоцифрен учинак. Бобан Марјановић на првој утакмици у новом клубу био у игри 14 минута уз солидан учинак.
Никола Јокић - Фото: Getty Images
Никола ЈокићФото: Getty Images

Никола Јокић је наставио да биљежи троструке двоцифрене учинке упркос поразима свог тима.

Овога пута био је најефикаснији у свом тиму постигавши 11. трипл дабл у сезони са 27 поена и по 10 скокова и асистенција уз још три украдене лопте.

На другој страни Бобан Марјановић, коме је ово била прва утакмица за нови клуб, за 14 минута постигао је четири поена уз два скока и блокаду.

Код победника Џеј Џеј Редик био је најефикаснији са 34 поена, Батлер је постигао 22, а Џоел Ембид је имао дабл дабл учинак од 15 поена и 12 скокова.

Филаделфија је остала пета на Истоку са 35 побједа и 20 пораза, док је Денвер други на Западу са скором 37-18.

У дуелу Даласа и Милвокија домаћини су успели да пруже равноправан отпор водећој екипи на листи конференције само у првој четвртини.

Предвођени за игру изузетно расположеним Јанисом Адетокумбом кошаркаши Милвокија су потом само увећавали предност до коначне побједе.

Најефикаснији у тиму побједника био је Јанис Адетокумпо са 29 поена, 17 скокова и пет асистенција, а сјајну подршку имао је у Бруку Лопезу са 20 поена и шест скокова, као и у Ерику Бледсоу и Малколму Брогдону, који су постигли по 18 поена.

У тиму Даласа најефикаснији је био Лука Дончић са 20 поена, три скока и две асистенције. Пратили су га Треј Бурк са 18 поена, Двајт Пауел са 12 и Макси Клебер 11 поена.

Милвоки је први на Истоку са скором 41-13, док је Далас 11. на Западу са 25-29.

И екипа Чикага је на гостовању убједљиво славила побједу над Бруклином са чак 126:106, Вашингтон је на домаћем терену савладао Кливленд са 119:106, a Детроит такође код куће био бољи од Њујорка са 120:103.

И Сакраменто је на домаћем терену савладао Мајамија са 102:96, али послије великог преокрета, а Богдан Богдановић је пружио једну бољих партија.

Гостујући тим Мајамија је водио током цијелог првог полувремена са двоцифреном разликом, а домаћини су тек у другом успели да анулирају ту предност и начине преокрет на само минут и по прије краја.

У томе је значајну улогу имао и Богдан Богдановић, који је меч завршио са 16 поена, пет скокова, четири асистенције и двије украдене лопте.

У тиму побједника најефикаснији је био Бади Хилд са 23 поена, а имао је и седам скокова. Немања Бјелица је за 11 минута постигао четири поена, три скока и асистенцију. А у тиму Мајамија Џош Ричардсон је убацио 21 поен.

Сакраменто је девети на Западу са скором 29-26, побједом мање али и утакмицом мање од Клиперса. Мајами је осми на Истоку са 25-28.

Стање на табели:

Источна конференција: Милвоки 41-13, Торонто 40-16, Индијана 36-19, Бостон 35-20, Филаделфија 35-20, Бруклин 29-28, Шарлот 26-28 , Мајами 25-28, Детроит 25-29, Вашингтон 23-32, Орландо 23-32, Атланта 18-36, Чикаго 13-42, Кливленд 11-44, Њујорк 10-44.

Западна конференција: Голден стејт 39-15, Денвер 37-18, Оклахома 35-19, Портланд 33-21, Хјустон 32-22, Јута 31-24, Сан Антонио 32-25, Клиперс 30-26, Сакраменто 29-26, Лејкерс 28-27, Далас 25-29, Минесота 25-30, Њу Орленс 25-31, Мемфис 22-34, Финикс 11-46.