13/04/2019 |  20:21 ⇒ 20:38 | Аутор: РТС

Звезда рутински против Радничког

Фудбалери Црвене звезде победили су Раднички из Ниша са 3:0, у првом колу плеј-офа Суперлиге Србије.
Звезда пред титулом (Фото:MN Press) -
Звезда пред титулом (Фото:MN Press)

Изабраници Владана Милојевића овим тријумфом дошли су веома близу одбране шампиона титуле, пошто сада имају седам бодова више на шест кола до краја првенства.

Утакмица је решена у првом полувремену када су црвено-бијели два пута са пенала затресли мрежу голмана Ристића.

Прво је Ричмонд Боаћи у 23. био сигуран са бијеле тачке, а потом је Ел Фарду Бен у другом минуту надокнаде послао лопту иза леђа чувара мреже Радничког.

Оба пута претходио је неопрезан старт гостујућих фудбалера и судија Новак Симоновић није имао сумњу и показао је на бијелу тачку.

Раднички је играо добро у првом периоду игре, а можда најбољу имали су у 25. минуту када је Црномарковић шутирао главом, а Борјан одличном парадом одбранио његов ударац.

Са резултатом 2:0 отишло се на паузу од петнаест минута.

На старту другог полувремена Звезда је успјела да постигне и трећи гол. Ел Фарду Бен је у 30. минуту асистирао ка Боаћију, који је послао лопту у супротан угао и тако савладао Ристића.

Овом голу претходила је сумњива ситуација, пошто је приликом додавања Бена за Боаћија, нападач Звезде био у спорној ситуацији (у линији или испред штопера Радничког).

До краја утакмице није било погодака и Звезда је забиљежила нову побједу у Суперлиги Србије.