16/04/2019 |  08:43 ⇒ 08:43 | Аутор: Б92

Шоу Марјановића – Филаделфија се осветила Бруклину (ВИДЕО)

Кошаркаши Филаделфије 76ерс побиједили су пред домаћом публиком Бруклин Нетсе резултатом 145:123, чиме су изједначили на 1-1 у првој рунди плеј-офа.

Српски кошаркаш Бобан Марјановића одиграо је фантастичан меч за Севентисикерсе и био је један од најзаслужнијих за тријумф.

Бобан је погађао са свих позиција, на терену је провео 18 минута и остварио је учинак од 16 поена (8/14), осам скокова и једне асистенције.

Од укупно шеснаест поена, Марјановић је 14 постигао у првом полувремену. Центар репрезентације Србије "убијао" је Нетсе шутем са полудистанце и још једном је показао да је веома важан у ротацији 76ерса.

Филаделфија је утакмицу рјешила у трећој четвртини коју је добила резултатом 51:23. До краја се није постављало питање побједника и серија се сада сели у Бруклин.

Најефикаснији у побједничком саставу био је Џоел Ембид са 23 поена, Херис је убацио 19, Симомс је имао трипл-дабл (18п, 10ск, 12ас), док је Џеј Џеј Редик убацио 17.

Поменути Марјановић је имао 16, док је Мајк Скот меч завршио са 15 поена.

Код гостију Спенсер Динвиди постигао је 19 поена, Дианђело Расел 16, док је Рондај Холис-Џеферсон имао 15.

У серији је сада 1-1, а наредна два меча (19.4/23.4) играју се у Бруклину.