17/04/2019 |  21:42 | Аутор: Б92

Куп Србије: Партизан на крилима Гомеша до побједе над Радничким!

Фудбалери Партизана побиједили су Раднички из Ниша са 1:0, у првом мечу полуфинала Купа Србије.

Изабраници Сава Милошевића славили су поготком Рикард Гомеша, који је мрежу Нишлија затресао у 29. минуту.

Црно-бијели успјели су да обезбиједе предност пред реванш утакмицу, која је на програму 15. маја на "Чаиру".

Обје екипе отвориле су утакмицу прилично опрезно, а играло се углавном на половини Радничког, који је чекао контранападе.

Прву прилику црно-бијели имали су у петом минуту, када је Милетић шутирао главом, а Ристић добром одбраном спријечио Партизан да дође до предности.

Све до 29. минута нисмо гледали претјерано занимљив фудбал. Екипа тренера Милошевића имала је иницијативу, коју је успјела да материјализује средином полувремена.

Пантић је послао добру лопту у казнени простор, Црномарковић лоше је реаговао, лопта је дошла до Гомеша, којем није било тешко да савлада Ристића.

Током другог периода игре ниједном се није доводило питање побједника. Црно-бијели контролисали су ритам меча,

Раднички није стварао много шанси и пораз је био неминован.

Партизан је имао неколико полушанси у наставку и из њих нису успјели да савладају Ристића. На крају Партизан заслужено долази до побједе и предности пред реванш утакмицу у Нишу.

До краја полувремена није било прилика и Партизан је на петнаестоминутну паузу отишао са голом предности (1:0).

Током другог периода игре ниједном се није доводило питање побједника. Црно-бијели контролисали су ритам меча, Раднички није стварао много шанси и пораз је био неминован.

Партизан је имао неколико полушанси у наставку и из њих нису успјели да савладају Ристића.

На крају Партизан заслужено долази до побједе и предности пред реванш утакмицу у Нишу.