19/06/2019 |  11:00 ⇒ 11:02 | Аутор: Б92

Бразилу ВАР поништио три гола против Венецуеле!

Фудбалска репрезентација Бразила ремизирала је са Венецуелом (0:0), у оквиру другог кола групе А Копа Америке.

"Кариокама" проблем није представљао само чврст ривал већ и ВАР технологија. "Око соколово" се користило чак у три ситуације испред гола гостију.

Прво је у 47. минуту у шеснаестерцу Венецуеле оборен Габријел Жесус. Ипак, судија Хулио Баскунан је, након прегледа снимка, одлучио да прекршаја у овој ситуацији није било.

Само петнаестак минута касније, у центру пажње је поново голгетер Манчестер ситија, који је из петерца закуцао лопту у противничку мрежу. Ипак, ВАР је и овога пута показао да је прије финиша акције, асистент Фирмино био у недозвољеној позицији.

Видео технологија радила је и у 89. минуту, када је поништен гол Филипеа Кутиња.

Бразилци су, без повријеђеног Нејмара, доминирали током читавог меча. Ка голу гостију упутили су чак 19 удараца. Ипак, од свих тих шутева, само је један ишао у оквир гола.

На крају меча, фудбалери Бразила, поново су били испраћени звиждуцима навијача са стадиона у Салвадору.

"Кариоке" наредни меч играју са Перуом, док Венецуеланце очекује дуел са Боливијом.