20/06/2019 |  23:10 ⇒ 23:16 | Аутор: Б92

Ватерполисти Србије у четвртфиналу

Ватерполо репрезентација Србије побиједила је Казахстан са 20:6, у посљедњем мечу групне фазе Свјетске лиге у Београду.
Ватерполо - Фото: ТАНЈУГ
ВатерполоФото: ТАНЈУГ

Изабраници Дејана Савића одрадили су лакши тренинг на терену Ташмајдан и у добром расположењу дочекују другу фазу.

"Делфини" ће у четвртфиналу играти против Канаде, која је заузела посљедње мјесто у групи А.

Од почетка меча српски ватерполисти кренули су да погађају и послије прве четвртине резултат на семафору је био 4:0.

Србија је у другој четвртини мало попустила у одбрани, Казахстан је то искористио и постигао три гола, али је Србија убрзала у нападу. На полувријеме се отишло са резултатом 10:3.

"Делфини" су се разиграли у трећој дионици, прве голове на мечу постигли су Прлаиновић и Митровић, и остатак меча је послужио за разигравање и неке нове акције.

Најефикаснији на мечу био је Страхиња Рашовић са пет погодака.

Меч је завршен резултатом 20:6, а четвртфинале против Канаде на програму је у петак.