21/06/2019 |  08:11 ⇒ 08:48 | Аутор: РТС

Орлићи рано лете са турнира (ВИДЕО)

Млада репрезентација Србије потпуно немоћна, надиграна, поражена и понижена у другом колу Европског првенства од Њемачке (6:1), чиме је остала без икакве шансе да прође групну фазу такмичења.
Млада репрезентација Србије (Фото: ФСС) -
Млада репрезентација Србије (Фото: ФСС)

Покушали су сви да забораве шамар из првог кола, да пронађу оптимизам и енергију за Нијемце, али је од младих „панцера" поцрвенио и други образ.

Послије првих 45 минута меча у Трсту - 3:0 за Нијемце, 13 удараца противника и нула удараца Србије.

Предност Нијемаца је могла бити убједљивија, јер је несхватљиво и необјашњиво којом су брзином долазили од свог гола до шансе и ударца ка противничком.

Неколико пута су били за мало непрецизни, једном је пречка сачувала гол Србије...

Послије првог дијела игре, Србија је била једина репрезентација на турниру која није постигла гол.

Рихтер је постигао први гол, играо се 16. минут. Грешка Рачића, Озтунали је проиграо Рихтера а овај реаговао у маниру искусног голгетера и смјестио лопту у мрежу.

У 30. минуту, слична ситуација - Лукић је изгубио лопту, Нијемци брзо дошли пред гол, и акцију је завршио Валдшмит.

Исти играч је погодио и седам минута касније, послије соло продора и повисио на 3:0.

Пробао је селектор Ђоровић измјеном на полувремену да промијени нешто на терену. Ушао је Ранђеловић умјесто Пантића.

Али, без превише ефекта - нема идеје, нема шанси, нема игре...

Нијемци нису били превише заинтересовани за гол, али су успјели да увећају предност.

Дауд је шутирао са двадесетак метара и савладао Радуновића у 70. минуту.

Десет минута касније, брз контранапад, Валдшмит још једном постиже гол, чиме је заокружио хет-трик.

Србија је успјела да постигне утјешни погодак до краја, уједно и први на првенству.

Дауд је оборио Ранђеловића, а сигуран са бијеле тачке је био Живковић.

За крај меча, предиван гол Нијемаца, најљепши на утакмици. Мајер је прецизним ударцем са дистанце матирао Радуновића у надокнади времена и поставио коначан резултат.

Њемачка има шест бодова, Данска је на другом мјесту са три, колико има и трећепласирана Аустрија, док је Србија на посљедњем мјесту без бодова.

У посљедњем колу Њемачка игра против Аустрије, а Србија против Данске.

У наредну фазу такмичења иду првопласирани из три групе, као и најбољи другопласирани.