24/06/2019 |  07:55 ⇒ 07:59 | Аутор: РТС

Пораз од Данске за опроштај од ЕП

Млада репрезентација Србије поражена је у посљедњем колу групе Б на шампионату Европе од Данске, резултатом 2:0.

Послије пораза од Аустрије (2:0) и Њемачке (6:1), репрезентација Србије положила оружје и пред Данском.

Истини за вољу, "Орлићи" су у првом полувремену утакмице са Данском показали више него у прва два меча, али је очигледан проблем у дефанзиви поново избио у први план.

Брун Ларсен је у 21. минуту прелако дошао до прилике и лијепим ударцем смјестио лопту у мрежу.

Србија је покушавала, имали су и Данци прилике, али се резултат није мијењао до другог дијела игре.

У 51. минуту, корнер за Данце, а лопта је два пута пала на земљу прије него што је дошла до Расмусена, који је лагано послао у гол.

Данци су још једном затресли мрежу Србије, али је послије гледања снимка судија Кулбаков поништио гол због офсајда.

Србија је најближа голу била у финишу меча, када је Лука Аџић истрчао пред голмана Данске и снажно шутирао, али је погодио пречку.

На крају, млади репрезентативци Србије ће покушати да што прије забораве овај турнир, са којег се враћају без бодова и са само једним постигнутим голом.

У другом мечу у групи, Аустрија и Њемачка су одиграли неријешено 1:1.

Њемачка је прва са седам бодова, Данци имају један мање. Аустрија има четири док је Србија без бодова.