07/07/2019 |  22:09 ⇒ 22:10 | Аутор: Б92

Американке одбраниле титулу (ФОТО)

Женска фудбалска репрезентација САД одбранила је титулу свјетског шампиона, пошто је у финалу Свјетског првенства у Лиону побиједила Холандију са 2:0.

Американке су повеле у 61. минуту голом Меган Рапино из једанаестерца, који је досуђен након прегледног видео снимка и дуела Стефани ван дер Грахт и Алекс Морган. То је био шести гол Рапино на турниру.

Коначан резултат поставила је Роуз Лавел у 69. минуту послије соло акције. Узела је лопту на 30 метара, стигла до шеснаестерца, прошла је Ван Дер Грахт и послала лопту поред холандске голманке.

Селекција САД је освојила четврту титулу свјетског шампиона и постала тек друга екипа у историји која је одбранила титулу. Претходно, то су урадиле фудбалерке Њемачке 2007. године, послије титуле освојене четири године раније.

Американке су до титуле првака свијета дошле са седам побједа из седам мечева, уз гол-разлику од 26:4.

Актуелни европски првак Холандија играла је у првом финалу у свом другом наступу на Свјетском првенству.