18/07/2019 |  23:25 ⇒ 19/07/2019 | 00:09 | Аутор: РТРС

Крај европског сна за Радник

Радник из Бијељине није успио да избори друго коло квалификација за Лигу Европе.
Спартак-Радник - Фото: Screenshot
Спартак-РадникФото: Screenshot

Радник је имао резултат који га води у друго коло све до 87. минута, али је онда концентрација попустила и Бијељинци су примили гол. У продужецима није било голова, да би Спартак био концентрисанији и на пенале славио 3:2.

Драма над драмама, нажалост, није срећно окончана по фудбалере Радника.

Бијељинце су три минута дијелила од пласмана у друго коло квалификација, али је тада услиједио кикс голмана Далибора Козића, који је до тог момента бриљирао. Спартак је успио да дође до 2:0 и избори продужетке.

У додатних 30 минута није било голова, па је услиједило извођење једанаестераца.

Чинило се да ће Козић од трагичара постати јунак, јер је успио да одбрани чак два једанаестерца, али га саиграчи нису испратили, чак три ударца са "бијеле тачке" нису успјели да претворе у гол, па је Спартак више спретно и срећно, него заслужено, изборио двомеч са Локомотивом из Пловдива.

Пласман у друго коло квалификација остварио је Зрињски, који је у оба меча савладао Академију Пандев из Сјеверне Македоније са по 3:0.

Учешће у Европи већ на старту квалификација, завршио је Широки Бријег који је и у реваншу поражен од казахстанског Каирата 2:1.

Извор: mondo.ba/РТРС