24/08/2019 |  20:54 | Аутор: РТС

Леверпул са пола снаге против Арсенала, Салах двоструки стријелац

Трећи меч у Премијер лиги – трећа побједа. Ливерпул је убједљиво савладао екипу Арсенала са 3:1 и показао да је најозбиљнији кандидат за титулу у Енглеској.
Мохамед Салах - Фото: илустрација
Мохамед СалахФото: илустрација

Шампион Европе се не шали, "црвени" су једина екипа са максималне три побједе, послије три одиграна кола у Премијер лиги. Екипа Јиргена Клопа савладала је Арсенал са 3:1, у дерби мечу трећег кола.

Доминација "црвених" крунисана је голом тек у 41. минуту. Александер-Арнолд извео је корнер са десне стране, а највиши у скоку био Жоел Матип и донео радост чувеном копу на "Енфилду".

Репрезентативац Енглеске тако је забиљежио девету асистенцију, на последњих десет утакмица на домаћем терену у свим такмичењима.

На почетку другог дијела, Давид Луиз прави прекршај у свом казненом простору, а Мухамед Салах сигурно изводи најстрожу казну.

Десет минута касније Египћанин постиже и други гол на мечу, после солопродора и елегантног завршетка акције.

Коначан резултат поставио је Лукас Тореира у 85. минуту, послије асистенције Обамејанга.

У недјељу се састају Борнмут – Манчестер сити, Тотенхем – Њукасл и Вулвс – Барнли.