07/09/2019 |  20:45 ⇒ 22:51 | Аутор: РТРС

Португалци се играли на "Маракани", "Орлови" далеко од Европског првенства (ФОТО)

Србија – Португалија 2:4 (0:1). Деби селектора Љубише Тумбаковића остаће упамћен по поразу од европских шампиона Португалаца. Није игра српског тима била катастрофална, али је јасно да је далеко од нивоа на којем су најбоље свјетске и европске селекције. Наредни меч Србија игра у уторак у Луксембургу.

22.40 – Крај меча, Португалија је савладала Србију и значајно јој умањила шансе за плсман на ЕП кроз квалификације.

22.32 – Посљедња измјена у тиму Србије, Лука Јовић је у игри умјесто Луке Миливојевића.

22.31 – ГОЛ! Није дуго трајала нада српске репрезентације, Бернардо Силва повећава предност Португалије на 4:2.

22.29 – ГОООЛ! Митровић користи асистенцију Тадића и снажним ударцем тресе мрежу Патрисија!

22.28 – Посљедња измјена у српском тиму, умјесто Костића на терену је Александар Катаи.

22.24 – ГОЛ! Роналдо постиже гол у 80. минуту, Португалци поново имају два гола предности.

22.14 – Друга измјена у тиму Португала, Жоао Феликс улази у игру умјесто Гедеса.

22.12 – ГОООЛ! Никола Миленковић у 68. минуту смањује на 2:1. Тадић је одлично извео корнер, дефанзивац Фиорентине био највиши у скоку.

22.08 – Повриједио се Семедо послије старта Александра Коларова. Капитен Србије добио је жути картон.

22.03 – Прва измјена у тиму Србије, умјесто Лазовића у игри је Адем Љајић.

22.02 – ГОЛ! Португалија води са 2:0 од 58. минута, лијеп погодак постигао је Гонсало Гедес.

21.52 – Први покушај Роналда на утакмици, његов ударац одлази поред лијеве стативе Дмитровићевог гола.

21.50 – Настављен је меч.

21.32 – Полувријеме, Португалци воде голом Вилијама Карваља са 1:0.

21.27 – ГОЛ! Португалци у 42. минуту стижу до предности. Карваљо се најбоље снашао у петерцу Србије и убацио лопту у мрежу.

21.25 – Први жути картон и за Португалце, Чакир је опоменуо Дијаса, који је фаулом зауставио контранапад Лазовића.

Србија-Португал (Фoтo:B92/MT)

21.23 – Све озбиљнији напади Србије. Послије акције Митровића и Лазовића, Коларов шутира поред гола.

21.15 – Сада узвраћа Португал, али Роналдо се у два наврата није најбоље снашао у казненом простору српске селекције.

21.13 – Добра акција Костића по лијевој страни, али је фудбалер Ајнтрахта непрецизно центрирао ка Митровићу.

21.10 – Полако се српски тим ослобађа иницијативе гостију и све чешће држи лопту у свом посједу. Озбиљнијих прилика на обје стране за сада нема.

20.58 – Траје теренска иницијатива португалске селкције већ неколико минута, али први ударац ка голу Дмитровића упутио је Гедес у 13. минуту.

20.55 – Први жути картон на мечу зарадио је Никола Максимовић у десетом минуту.

Србија-Португал (Фото:Pedja Milosavljevic/STARSPORT)

20.49 – Лијеп напад Србије у трећем минуту ударцем завршава Душан Тадић, али је искусни голман Руи Патрисио одлично постављен.

20.46 – Почео је меч, Србија је кренула са центра. Пренос меча можете пратити на нашем порталу.

20.40 – Играчи двије екипе излазе на терен, слиједи интонирање националних химни.

20.35 – Изгледа да је киша која пада у Београду у посљедњих сат времена узроковала нешто слабију посјету на стадиону Црвене звезде.

20.20 – Одиграна је данас једна утакмица у оквиру Групе Б квалификација за Европско првенство – Украјина је као гост савладала Литванију са 3:0, а голове су постигли Зинченко, Марлос и малиновски.

20.15 – Утакмица се игра на стадиону "Рајко Митић", а главни судија је Турчин Џунејт Чакир.

20.00 – Улазнице за меч распродате су, па је ФСС у продају пустио додатни контигент карата.

19.45 – Познати су састави тимова за меч на стадиону "Рајко Митић"

19:30 - Србија: Дмитровић, Миленковић, Максимовић, Настасић, Коларов, Миливојевић, Матић, Лазовић, Костић, Тадић и Митровић;

Португал: Патрисио, Семедо, Дијас, Фонте, Гереиро, Карваљо, Фернандес, Данило, Бернардо Силва, Гедес и Роналдо.

Извор: РТРС/Агенције