17/09/2019 |  22:53 | Аутор: Б92

ЛШ: Интер у надокнади времена избјегао пораз од Славије!

Фудбалери Интера су успјели да избјегну шокантан пораз на старту нове сезоне Лиге шампиона.

Изабраници тренера Антонија Контеа су одиграли неријешено (1:1) са прашком Славијом.

Све до трећег минута судијске надокнаде времена су гости водили на стадиону Ђузепе Меаца, али је италијанска екипа ипак успјела да изједначи и освоји бод.

Јесу фудбалери Интера имали теренску иницијативу током цијеле утакмице, али то нису успјели да материјализују.

У првом полувремену су упутили шест шутева ка голу противника, међутим само један је ишао у оквир гола, док је на другој страни фудбалери Славије два пута натјерали Самира Хандановића да реагује.

Оба гола су виђена у другом полувремену, најприје је Петер Олајника успио да у 63. минуту затресе мрежу Интера, пошто је налетио на одбитак.

Двије добре шансе су имали гостујући фудбалери, али су без сва три бода остали у финишу утакмице.

Томаш Соучек је у 91. минуту направио прекршај на ивици шеснаестерца, Стефано Сенси је погодио пречку, а на одбитак је налетио Николо Барела и "жабицом" успио да прослиједи лопту у мрежу прашког тима.

Нестварну прилику за гол је у седмом минуту надокнаде имао Ромелу Лукаку, али је чувар мреже Ондреј Колар фантастично реаговао.