21/09/2019 |  21:31 ⇒ 21:33 | Аутор: Независне

Борац са играчем више до бода против Широког

Борац и Широки Бријег су подијелили бодове у Бањалуци у оквиру деветог кола Премијер лиге БиХ одигравши неријешено 1:1.
Борац (Фото:.fkborac.net) -
Борац (Фото:.fkborac.net)

Изабраници Бранислава Крунића су боље ушли у утакмицу и стварали су притисак, а најбољу прилику имао је Владан Даниловић у 28. минути када је промашио лопту у доброј ситуацији.

Али, упркос доброј игри Бањалучана до предности су дошли гости. Багарић је искористио асистенцију Квесића и лошу реакцију домаће одбране те довео Широки у вођство.

До одласка на одмор Борац је имао још неколико полуприлика, али се резултат није мијењао. Већ у четвртој минути наставка Широки је остао с десет играча на терену након што је Станић зарадио црвени картон због ударања Дујаковића.

Борац је очекивано кренуо жестоко по изједначење, а двије велике прилике пропустили су Јовановић и Вујаклија.

Ипак, Борац је успио изједначити у 72. минути.

Милутиновић је након сјајног соло продора матирао голмана гостију. Напади Борца до краја утакмице нису донијели промјену резултата, а Широки је издржао и с играчем мање.

Борац је на осмом мјесту Премијер лиге БиХ са 12 освојених бодова, да слиједи га Широки са четири бода мање.